مطالب علمی فضایی
طلا از اعماق فضا
تمدن های هوشمند فضایی
فضانوردان باستانی
تسخیر دیگر سیارات
رايانه ها در علوم فضايي
چگونگی پیدایش سیارات
پيدايش قمر ماه
فضایی ها در تاریخ بشر
زباله‌هاي فضايي
تکنولوژی فضایی ها
 زندگی در دیگر سیارات
سياهچاله ها
شهاب سنگ چیست
 شهاب واره چيست
غبار فضايي
 اسرار قمر ماه
سوخت ها در فضا
فضا چیست
 سال نوری چيست
فروش مولتی اکانت
  نام اعداد خیلی بزرگ
 
بازی آنلاین فکری و فضایی

 

 
 
 
 
 

طلا از اعماق فضا آمده است

تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد فلزات گرانبهایی نظیر طلا، منشأ فرازمینی دارند و در نتیجه برخوردهای شهاب سنگی با زمین در این سیاره پراکنده شده‌اند.

گروهی از محققان دانشگاه بریستول با انجام تجزیه و تحلیل‌های دقیق روی قدیمی‌ترین نمونه‌های صخره‌ای پیدا شده در زمین به این نتیجه رسیده‌اند که پس از گذشت حدود 200 میلیون سال از پیدایش زمین، برخوردهای شهاب سنگی با این سیاره روی داده که در خلال آنها سر و کله فلزات گرانبها در گوشه و کنار زمین پیدا شده است.

بر‌اساس این تحقیقات، در خلال شکل‌گیری زمین، آهن مذاب به اعماق آن نفوذ کرده تا در نهایت هسته زمین شکل گیرد.

در این فرآیند فلزات دیگری نیز راهی اعماق زمین شده‌اند که از آن جمله می‌توان به طلا و پلاتینیوم اشاره کرد. این فلزات در زمره فلزات گرانبها و کمیاب در زمین به شمار می‌آیند.

در حقیقت مقادیر قابل توجهی از فلزات گرانبها در هسته زمین وجود دارند و جالب این‌که آنقدر زیاد است که با استفاده از آن می‌توان سراسر زمین را با لایه‌ای به قطر 4 متر پوشاند.

مطالعات این محققان نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از طلایی که از طریق برخوردهای شهاب سنگی به زمین رسیده ، راهی مناطق اطراف هسته کره زمین شده است، هر چند تصور می‌شود مقادیر پراکنده شده از فلزات گرانبها در لایه سیلیکاتی زمین تا هزاران برابر بیشتر از تصورات پیشین ما باشد.

این درحالی است که پیش از این تصور می‌شده بارش‌های شهاب سنگی که در دل آنها طلا و سایر فلزات گرانبها نیز وجود داشته پس از شکل‌گیری هسته زمین به این سیاره رسیده و در سطح آن پراکنده شده‌اند.

نمونه‌های صخره‌ای که در این بررسی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند مربوط به منطقه گرینلند می‌شوند و قدمتی بالغ بر 4 میلیارد سال دارند.

به عقیده پروفسور استفان مورباث از دانشگاه آکسفورد که کنار این تیم تحقیقاتی کار می‌کند، این نمونه‌های صخره‌ای دریچه‌ای امیدوارکننده به سوی دستیابی به درکی بهتر از اوضاع زمین، کمی پس از شکل‌گیری آن خواهد بود.

دکتر ویلبولد، یکی دیگر از اعضای این گروه تحقیقاتی می‌گوید تحقیقات ما نشان می‌دهد فلزات گرانبهایی که هم‌اکنون اقتصاد جهانی بشدت به آنها وابسته است و بسیاری از معادلات جهانی بر‌اساس آنها شکل می‌گیرد مربوط به زمین نبوده و از روی خوش‌شانسی از اعماق فضا به ما رسیده‌اند و این زمانی بوده که زمین مورد تهاجم 20 میلیارد تن شهاب سنگ قرار گرفته بود.

منبع: جام جم

براي ورود به محيط بازي اينجا كليك كنيد

 

 

 

 

 

 

 

 

     
راهنمای بازی آنلاین
شروع بازي آنلاين
 دفاع از سياره
  مديريت چند سياره
  ساخت قمر ماه
مدیریت قمرها
 ساخت سیاره مستعمره
  نابود کردن اقمار
  افزایش سرعت بازی
  دزدان فضایی و دریایی
  همکاری گروهی
  حمله زمانی
سوالات متداول
در جستجوی هیولا
استفاده از رادار 
  کلید طلایی
  ارتش متحد فضایی
  ساختن طلا
  عدم هک اکانت امپراطوری
مولتی اکانت و خروج موقت
تغییر نام کاربری در اکانت
تغییر نام سیارات و اقمار
پیام عدم ساخت و ساز
  استخدام فرماندهان فضا
استفاده از دروازه جهش
حرف های بازیکنان
دفاع متحد و گروهی
  قوانین
 
 

Copyright (C) 2012-2013 lordha.COM All rights reserved
کلیه حقوق سایت لردها متعلق به تیم {لردها} می باشد . طبق قوانین کپی رایت هرگونه نسخه برداری و کپی از محتواي سایت ممنوع می باشد