مطالب علمی فضایی
طلا از اعماق فضا
تمدن های هوشمند فضایی
فضانوردان باستانی
تسخیر دیگر سیارات
رايانه ها در علوم فضايي
چگونگی پیدایش سیارات
پيدايش قمر ماه
فضایی ها در تاریخ بشر
زباله‌هاي فضايي
تکنولوژی فضایی ها
 زندگی در دیگر سیارات
سياهچاله ها
شهاب سنگ چیست
 شهاب واره چيست
غبار فضايي
 اسرار قمر ماه
سوخت ها در فضا
فضا چیست
 سال نوری چيست
فروش مولتی اکانت
  نام اعداد خیلی بزرگ
 
بازی آنلاین فکری و فضایی

 

 
 
 
 
 

فضایی ها در تاریخ بشر

دانشمندان در چين، سنگ نگاره‌اي سه هزار ساله را کشف کردند، که تصويري از يک موجود فضايي را نشان مي‌داد.


به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ تنها چند روز پس از پخش فيلمي مستند که توسط يک هواپيماي کنترلي از يک بشقاب پرنده فضايي گرفته و در چين پخش شد،‌دانشمندان اين کشور از کشف سنگ نگاره‌اي در يکي از مناطق باستاني اين کشور خبر دادند که تصويري از يک فضا نورد يا موجود فضايي باستاني را نشان مي‌داد.

اين سنگ نگاره که حداقل قدمتي سه هزار ساله دارد در منطقه‌اي تاريخي ميان شهرهاي گواندونگ و گوانژي چين کشف شد. به گفته دانشمندان، اين اثر داراي اشکالي مهندسي شده همچون آنتن و يک سفينه بوده که حاکي از آن موجودات فضاي در دوره‌هاي باستاني به چين وارد شده اند.

گفتني است در کتاب مقدس نيز داستاني از حزقيل پيامبر نقل شده که وي موجوداتي فرازميني را مشاهده کرده بود.


پ . ن : دوستاني كه هنوز به آنوناكيها، خزندگان ، موجودات فضايي كه از آسمان آمدند و …. اعتقاد ندارند فقط يكبار انجيل را مطالعه كنند. البته يكي از دوستان مطالبي فرستاده در همين رابطه كه چند روز آينده در وبلاگ قرار ميدهم.

مستند پيشگويي نيوتون را هم ببينيد.جالب بود.
تصاويري از يوفو و موجودات فرازميني متعلق به دوران پيش از تاريخ
تاريخ : يکشنبه هفتم آذر 1389نويسنده : محمدنظر دهيد
گروهي از انسان شناسان که به همراه مردم بومي در منطقه اي دورافتاده درهند مشغول به کار بودند دست به اکتشافي فوق العاده زدند: نقاشي هايي پيچيده داخل غار مربوط به دوران پيش از تاريخ که بيگانه ها و وسيله اي مانند يوفو را به تصوير ميکشد.


اين تصاوير در هوشنگ آباد يکي از بخش هاي ايالت مادهيا پرادش که تنها 70 کيلومتر از مرکز حکومت محلي رايزن فاصله دارد پيدا شده اند. اين غارها در اعماق جنگل هايي انبوه مدفون هستند.

در اين نقاشي داخل غار، تصوير واضحي از آنچه که مي تواند يک بيگانه يا اي-تي در لباس فضانوردي باشد به همراه تصويري کلاسيک از يک يوفو به شکل بشقاب پرنده که به نظر مي رسد چيزي را به داخل مي کشد يا از خود خارج مي کند، به چشم مي خورند که ميتوانند مربوط به يک سناريوي قديمي ربوده شدن توسط يوفو باشند. همينطور زمينه اي از انرژي يا نوعي راه عبور در پشت يوفو ديده مي شود.

همچنين شکل ديگري در اينجا به تصوير کشيده شده که مي تواند يک کرم چاله باشد، در توضيح اينکه چگونه بيگانگان قادر بودند به زمين دسترسي داشته باشتند. اين تصوير ممکن است علاقه مندان به يوفو را به اين سمت هدايت کند که اين نقوش با دخالت خود بيگانه ها کشيده شده اند.

واسيم خان، باستان شناس محلي، شخصاً اين تصاوير را مورد بررسي قرار داده. او اعلام کرد که اشياء و موجودات ديده شده در اين نقاشي داخل غار در مقايسه با ساير آثار متعلق به دوران پيش از تاريخ به جا مانده در غارها که زندگي گذشته را در اين منطقه توصيف مي کنند کاملاً غيرعادي و متمايز هستند. او اعتقاد دارد اين تصاوير مي توانند اين ايده را مطرح کنند که موجوداتي از سيارات ديگر از دوران پيش از تاريخ با انسان ها در ارتباط بوده اند: اين ايده اعتبار بيشتري به ” نظري? فضانوردان باستاني” که ادعا مي کند تمدن انسان به کمک بيگانه هايي خيرخواه از فضاهاي دوردست بنا نهاده شده مي بخشد.
رد پاي فرازميني ها در ايران /سنگ نگاره هاي “تيمره”

رد پاي فرازميني ها در ايران /سنگ نگاره هاي “تيمره”مقايسه انسان هايي با لباس هايي سراندرپا با سرهايي بزرگ که شبيه به ماسک هاي فضانوردان مي ماند با نقش يک انسان معمولي.

مواجه شدن با چنين نقش و نگارهايي عجيب و غريب، به انسان هاي امروزي اين پيام را مي دهد که دل مشغولي بشر نسبت به موجودات فرا زميني فقط منحصر به عصر حاضر نبوده ، بلکه از زمان هايي بسيار کهن (هزاره هاي ماقبل تاريخ) دردوراني که انسان ها حتي تيزکردن سنگ را براي شکار نمي دانسته اند ، نقش هاي اسرار آميزي از آنها بر جاي مانده است که بعضاً انسان هاي امروزي هم از درک و فهم آنها عاجز و متحيرند.

نقش انسان هايي با ظواهري ملبس و شبيه به فضانوردان امروزي که شکل گام برداشتن هاي آنها در نقوش نيزهمگون به انسان معمولي نمي ماند، سرهايي بزرگ و تنه هايي کلفت و پاهايي ظاهراً کوتاه. درصورتي که اکثر نقوش انسان هاي ديگر که بربوم هاي سنگي حک شده اند، اغلب بدون لباس و درحالت هايي شبيه چندين خط ساده به هم چسبيده هستند که اکثراً مشغول کاري خاص همچون : شکار ، اجراي رقص هاي آييني يا کارکرد هايي شبيه به شرايط زندگي محيطي وطبيعي خود هستند.

در اسطوره هاي کهن ملل جهان نيزمباحثي در خصوص انسان هاي فرا زميني سخناني به ميان آمده است .
اسطوره ارابه آتشين ، که نشان از آشنايي ذهني انسان هاي کهن به ابزار و ساز وکارهاي پرواز باشرايط خاص دارد و ما در زير به توضيح مي پردازيم:يک شئ آيروديناميک که شباهت نزديک به سفينه يا رهنورد هاي فضايي دارد . انساني با لباسي عجيب و سري بزرگ که شباهت به لباس و کلاهخود فضانوردان دارد.

از طرف ديگر نشان ها و ظواهرنقوش طوري است که آنها نمي توانند ابزار و ادوات معمولي زندگي مردمان آن اعصار باشند ، لذا آنچه که به ذهن متبادر مي شود، اين است که نقوش يا به وسيله انسان هاي معمولي آن دوران براساس ديده ها يا شنيده هاشان صورت گرفته يا اينکه اين نقوش و علايم توسط انسان هايي از کراتي ديگر با تمدن هاي موازي به وجود آمده اند.


نقوش وعلايم از دو زاويه قابل تعمق و بررسي است: 1- وجود نقش ها و نشان هاي غيرمتعارف و بعيد با زندگي انسان هاي ادوار کهن :

الف – وجود نقوش انسان هايي با لباس هايي ظاهراً سراندر پا و يک پارچه که بيشتر به لباس فضانوردان امروزي شباهت دارند.


ب- وجود نقوش اشيا و ابزار هايي شبيه سفينه ها و ره نوردهاي فضايي امروزي( اجسامي که داراي پايه هايي در زير ، اغلب نوک تيز و آيروديناميک) به تعداد قابل توجه که شباهت هاي زيادي به هم دارند ، اگرچه با فاصله هاي بعيد از هم و طي دوره هاي مختلف حکاکي شده اند.


پ- وجود خطوط و علايمي که در تاريخچه پيدايش خطوط کليه ملل جهان بديل آنها را نمي يابيم ، بعضي از آنها زياد تکرار شده اند و بعضي ها منحصربفردند.

ت- وجود نقش هاي متعددي که درهزاران سال پيش حکاکي شده اند لکن از يک شباهت دقيق و ظريف نسبت به يکديگر برخوردارند، اين نقوش در قاره هايي ايجاد شده که عمر کشف بعضي از آنها از پانصد سال فراتر نمي رود و آنقدر اين نقوش شبيه يک ديگرند که گويي کار يک هنرمند واحد است، در گذشته هاي دور هيچگاه يک انسان عادي قادر به مسافرت و کسب دانش و مهارتي شبيه به هم نبوده و طوري زندگي مي کرده اند که حتي از وجود هم مطلع نبوده اند تا چه رسد به اين که از طرح و سبک هاي نقوش يک ديگر با آن جزئيات که بحث شد، کپي برداري و تقليد کنند. براي مثال ، نمونه نقش هاي کشف شده در ايران (انسان بالدار درتيمره ) با نمونه هاي کشف شده در پارک زرد امريکا (آثاربجا مانده از دوره هاي کهن ) کوچکترين تفاوتي از نظر جزئيات طرح و حتي شايد پيام با هم ندارند.نقوش بزهاي کوهي حکاکي شده در آريزونا ، کاليفرنيا و کلرادو امريکا آنقدر از نظر طرح ، اندازه و روح موجود در حکاکي ها با نمونه نقوش حکاکي شده درايران (تيمره ) شبيه به هم هستند که کمتر هنرمندي است که مي تواند به راحتي اين نقوش جادويي را ازهم تفکيک کند.

جالب اينکه نماد شناسان هم موفق شده اند ، پيام هاي سمبليک موجود در نقوش هم شکل سنگ نگاره ها را در نقاط مختلف دنيا مورد بررسي وتعمق قرار دهند وبدون اينکه حتي همديگر را ببينند، از نقوش هم شکل در نقاط مختلف دنيا، به تفاسير واحدي رسيده اند! انسان از اين همه قدمت و اين همه بعد مسافت از يکديگر و پيام هاي مشترک، جداً دچار بهت و شگفتي مي شود!

همانطور وجود علايم و نشان هايي که نياز مند داشتن تکنولوژي بسيار دقيق و پيشرفته است، جهت نماها ، گاه شمار ها cup marks صور فلکي Constellation rock art و… حيرت آور را مي توان برشمرد .وجود گودي هاي متوالي و موازي که دقيقاً بيان گر جهات جغرافيايي هستند ، بعضاً با قطب نما برابراي مي کنند. پرفسور جان براور درحال بررسي نمونه هاي متعددي از آنها در تيمره ، اين دانش و تکنولوژي دقيق از انسان بدوي حيرت آور است!وجودگودي هاي متوالي يک تا چند رديفه : جهت نما هايي هستند که وقتي کنار آنها قطب نما قرار مي دهيم، پي به دقت و راز و رمزهاي موجود در آنها مي بريم . اندازه آنها ازحداقل يک رديف سه گودي تا حداکثر چهار رديف سه تا چند گودي کوچک که در جهات مختلف : شرق وغرب ، شمال وجنوب در فواصل زياد از يکديگر قراردارند، به تعداد چشم گير حکاکي شده اند. جالب اينکه در فواصل مشخص همديگر را تاييد مي کنند . بيشتر اين گودي هاي کوچک Cup Marks برروي سطوح افقي بوم هاي صاف حکاکي شده اند.

به گمان نگارنده ايجاد آنها در زيستگاه هاي کهن ،نشان از يک علم پيشرفته دارد که براي پي بردن به اسرار نهفته در آنها نياز به مطالعات گسترده اي است. همين نمونه جهت نماها درنقاط ديگر دنياهم کشف شده اند، چه بسا درخيلي جاهاي ديگر دنياهم وجود داشته باشند که بشر موفق به کشف آنها نشده است. 2- وجود نقوش انسان هاي بالدار به تعداد زياد:

الف – انسان بالدارشايد نشان از آرزوي پرواز و نقوش فرشتگان براي استمداد باشد.

اگر ما بپذيريم که انگيزه حکاکان از ايجاد نقوش انسان هاي بالداراز يک تقدس خاص پيروي کرده اند، اين آثار درمکان هاي مقدس حک مي شدند، همچون hand prints پنجه هاي دست که نمادي از يک کارکرد آييني است و اغلب در محيط هاي مقدس ايجاد شده اند. در صورتي که انسان هاي بالدار اغلب در قلل کوه ها و ارتفاعات حک شده اند ، بنظر نگارنده درايران نقوش انسان هاي بالدارکارکردي تقديس گونه نداشته و از رمز و راز ديگري پيروي مي کنند.ب – انسان بالدارنشان از انسان هايي است که از کرات و سيارات ديگربه زمين آمده اند.

نقوش انسان هاي بالدار در نقاط مختلف طي دوره اي يکسان به وجود نيامده اند، بلکه طي دوره هاي مختلف ايجاد شده اند. حتي بعضي از آنها با اينکه در قاره هاي مختلف واقع اند داراي شباهت هاي نزديک به يک ديگرند. اين نشان از آن دارد که در ادوار کهن مختلف نقش آفريني ها مداومت داشته شايد حداقل تا هزارسال پيش و بعد از آن دوره ما شاهد ايجاد نقش هاي جديد از انسان هاي بالدارنيستيم. درصورتي که اگرنقوش مقدس بودند و يا آرزوي پرواز را مي رساندند ، مي بايست بشکلي تا دوران معاصر نيزادامه پيدا مي کردند اما چنين چيزي اتفاق نيفتاده است. درصورتي که بعضي نقوش مقدس هنوز هم در خيلي جاها در ايران کارکرد خود را حفظ کرده اند.نقوش انسان هاي بالدار نيز از سندهاي خوبي هستند که شايد انسان هايي از کرات ديگرباتمدن هاي موازي و پيشرفته تر براين کره خاکي فرود آمده اند و اين آثار را از خود به جا گذاشته اند تا امضا وتاييدي بر حضورخود براين کره خاکي بوده باشد.

شايد در آينده آثار ديگري از آنها در غارها وحتي دفينه ها کشف شود و ذهنيت و فرضيه اي مبتني برچنين رخدادي در گذشته هاي بسيارکهن اين کره خاکي مسجل و قطعي شود.

(اين نقوش چه اثر انسان هاي فرا زميني باشند چه اثر انسان هاي زميني ، وجود شباهت هاي انکار ناپذير درآنها، آنهم در دوقاره جدا از هم ، که انسان هاي حکاک شايد از وجود يک ديگر هم خبر نداشته اند ، اين خود سئوال ديگري است که يافتن پاسخ آن ، سهل تر از موضوع نخست نخواهد بود!)

البته اين علايم و نشانه ها و نظريات مترتب برآنها مختص به سنگ نگاره هاي تيمره نيست بلکه در مورد سنگ نگاره هاي ملل ديگر و توسط ديگر محققين مطرح شده است.براي مثال:

در نگاره هاي باستاني امريکا مربوط به دوران کهن ،پيش از کشف اين قاره و به ويژه در آثار باز مانده در کشور پرو، همچنين در نقاشي هاي باستاني موجود در فرانسه، آفريقاي شمالي، ايتاليا و استراليا تصاويري از انسان وارگاني به چشم مي خورد که سرهايشان در کلاه خودهايي مانند فضانوردان قرار دارد.هنر سنگي مردم نازکا در شمال شرقي آمريکاي جنوبي حتي از اين هم فراتر رفته و در ميان آثار به جا مانده از اين تمدن کهن مردي با لباس کامل فضايي نشان داده شده است.“برداشتي مشابه از سنگ نگاره هاي 12 هزار ساله پرو همچون سنگ نگاره هاي تيمره “

درفرهنگ عاميانه در سراسر جهان شرح و تفصيل درباره خداياني که از آسمان به زمين فرود آمده و مهارت هاي لازم براي بقاي بشر را به وي آموخته اند، فراوان است. در اين باب همبستگي هاي زيادي ميان داستانهاي کهن عامه ملل گوناگون با مدارک جديد به چشم مي خورد که گاه شگفت انگيز به نظر مي رسد.
با استناد به اين گونه شواهد، نظريه پردازاني نظير ((اريک فون دانکين)) پژوهشگر و نوسينده سوئيسي که نخستين کتاب او به نام ((ارابه هاي خدايان)) در سال 1968 به چاپ رسيد توجه فراواني را به خود جلب کرد. از مدت ها پيش بر اين ادعا بوده اند که در فاصله سالهاي 40 هزار تا 500 پيش از ميلاد ، زمين به کرات مورد بازديد مسافراني از فضاي ميان اختري قرار گرفته است. به اعتقاد فون دانکين آنان بودند که کار نظارت بر بناي اهرام مصر در جيزه را انجام دادند و رويدادهاي بي توضيح متعددي که جزو اسرار باستاني محسوب مي شوند ، دست داشته اند. (در مورد نحوه ي ساخت اهرام مصر چند فرضيه مبتني بر دخالت فرا زمينيان همچنان مطرح است اما نظريات علمي تري مبتني بر شواهد مهندسي نيز ارائه شده اند. “جديدترين نظريه در اين زمينه در شماره آذر ماه امسال دانشمند منتشر شده بود- مجله دانشمند. شماره 532 ، بهمن ماه 86 ” )

دانکين از سال 1968 به بعد مشغول شرح و بسط اين نظريه بوده است و وقايع شگفت انگيزي نظير پيدايش حلقه هاي مزارع را که امروز نيز شاهد وقوع آن هستيم،‌به برون زمينيان و رفت وآمد سفاين آنها نسبت مي دهد.
همانطور که نياکان ما در اعصارکهن بدون اينکه هم ديگر را ببيند ، همچون هم فکر کرده اند و بديل انديشه هاي خود بر سنگ هاي سخت هنرآفريني کرده اند، امروزهم ما بدون اينکه از يافته و برداشت هاي مترتب از يافته هاي انسان هاي ساکن در قاره هاي ديگر مطلع باشيم، بريافته هايي همگون دست يافته ايم.که باز هم شگفت انگيز و مسحورکننده است. شايد در آينده اي نزديک علايم و نشان هايي در سنگ نگاره هاي ديگر نقاط کره زمين کشف شود که تکميل کننده حلقه هاي مفقوده امروزما باشند و بدين طريق رازي از اسرار نهفته گذشته اين کره خاکي آشکار شود. قطعاً اين رخداد دور از انتظار نخواهد بود.

با احترام – محمد ناصري فرد

نقش موجودي عجيب که شباهت به پري يا انسان بالدار دارد، با دنباله اي مواج و انتهاي دوشاخه که شباهت به دم ماهي دارد . اين بي نظير سنگ نگاره اي است که نگارنده تا کنون ديده است. انسانهاي آسماني و فرا زميني!انسان هايي با لباس هاي خاص و اشيايي شبيه ماشين هاي پرندهانساني درحال سوار شدن بر سفينه با لباس هاي سراتدر پا و سرهاي بزرگ .يک مجموعه خطوط درهم که شباهت به نقشه هاي پيچيده امروزي مي نمايد.وجود نماد پيچ هاي حلزوني برفراز بعضي کوه هاي مشرف به سنگ نگاره هاي تيمره با يک شعار جهاني ،حيرت آور است! زندگي ، کوچ ومهاجرت، قدرت ورشدو نمو .
باتوجه به اين موضوع که بعد از اينکه مطالب سمت راست پايگاه در پي تحقيقات مختلف اضافه گرديد بسياري از اين مطالب سمت چپ از نظر ما دچار مشکلات و تناقضات شديدي هستند که براي اينکه با ديدگاه ما در اين موضوعات آشنا شويد شما را به لينک هاي خود ارجاع ميدهيم. اين مطلب يکي از مطالبي است که نياز است مخاطب پس از مطالعه آن با ديدگاه ما نيز آشنا شود که در فصل هاي جديدي به آنها پرداخته شده است . مطالب فصولي که در سمت چپ اين پايگاه آمده راحتما مطالعه کنيد.

مقايسه انسان هايي با لباس هايي سراندرپا با سرهايي بزرگ که شبيه به ماسک هاي فضانوردان مي ماند با نقش يک انسان معمولي.

مواجه شدن با چنين نقش و نگارهايي عجيب و غريب، به انسان هاي امروزي اين پيام را مي دهد که دل مشغولي بشر نسبت به موجودات فرا زميني فقط منحصر به عصر حاضر نبوده ، بلکه از زمان هايي بسيار کهن (هزاره هاي ماقبل تاريخ) دردوراني که انسان ها حتي تيزکردن سنگ را براي شکار نمي دانسته اند ، نقش هاي اسرار آميزي از آنها بر جاي مانده است که بعضاً انسان هاي امروزي هم از درک و فهم آنها عاجز و متحيرند.

نقش انسان هايي با ظواهري ملبس و شبيه به فضانوردان امروزي که شکل گام برداشتن هاي آنها در نقوش نيزهمگون به انسان معمولي نمي ماند، سرهايي بزرگ و تنه هايي کلفت و پاهايي ظاهراً کوتاه. درصورتي که اکثر نقوش انسان هاي ديگر که بربوم هاي سنگي حک شده اند، اغلب بدون لباس و درحالت هايي شبيه چندين خط ساده به هم چسبيده هستند که اکثراً مشغول کاري خاص همچون : شکار ، اجراي رقص هاي آييني يا کارکرد هايي شبيه به شرايط زندگي محيطي وطبيعي خود هستند.

در اسطوره هاي کهن ملل جهان نيزمباحثي در خصوص انسان هاي فرا زميني سخناني به ميان آمده است .
اسطوره ارابه آتشين ، که نشان از آشنايي ذهني انسان هاي کهن به ابزار و ساز وکارهاي پرواز باشرايط خاص دارد و ما در زير به توضيح مي پردازيم:يک شئ آيروديناميک که شباهت نزديک به سفينه يا رهنورد هاي فضايي دارد . انساني با لباسي عجيب و سري بزرگ که شباهت به لباس و کلاهخود فضانوردان دارد.

از طرف ديگر نشان ها و ظواهرنقوش طوري است که آنها نمي توانند ابزار و ادوات معمولي زندگي مردمان آن اعصار باشند ، لذا آنچه که به ذهن متبادر مي شود، اين است که نقوش يا به وسيله انسان هاي معمولي آن دوران براساس ديده ها يا شنيده هاشان صورت گرفته يا اينکه اين نقوش و علايم توسط انسان هايي از کراتي ديگر با تمدن هاي موازي به وجود آمده اند.

نقوش وعلايم از دو زاويه قابل تعمق و بررسي است:


1- وجود نقش ها و نشان هاي غيرمتعارف و بعيد با زندگي انسان هاي ادوار کهن :

الف – وجود نقوش انسان هايي با لباس هايي ظاهراً سراندر پا و يک پارچه که بيشتر به لباس فضانوردان امروزي شباهت دارند.

ب- وجود نقوش اشيا و ابزار هايي شبيه سفينه ها و ره نوردهاي فضايي امروزي( اجسامي که داراي پايه هايي در زير ، اغلب نوک تيز و آيروديناميک) به تعداد قابل توجه که شباهت هاي زيادي به هم دارند ، اگرچه با فاصله هاي بعيد از هم و طي دوره هاي مختلف حکاکي شده اند.

پ- وجود خطوط و علايمي که در تاريخچه پيدايش خطوط کليه ملل جهان بديل آنها را نمي يابيم ، بعضي از آنها زياد تکرار شده اند و بعضي ها منحصربفردند.

ت- وجود نقش هاي متعددي که درهزاران سال پيش حکاکي شده اند لکن از يک شباهت دقيق و ظريف نسبت به يکديگر برخوردارند، اين نقوش در قاره هايي ايجاد شده که عمر کشف بعضي از آنها از پانصد سال فراتر نمي رود و آنقدر اين نقوش شبيه يک ديگرند که گويي کار يک هنرمند واحد است، در گذشته هاي دور هيچگاه يک انسان عادي قادر به مسافرت و کسب دانش و مهارتي شبيه به هم نبوده و طوري زندگي مي کرده اند که حتي از وجود هم مطلع نبوده اند تا چه رسد به اين که از طرح و سبک هاي نقوش يک ديگر با آن جزئيات که بحث شد، کپي برداري و تقليد کنند. براي مثال ، نمونه نقش هاي کشف شده در ايران (انسان بالدار درتيمره ) با نمونه هاي کشف شده در پارک زرد امريکا (آثاربجا مانده از دوره هاي کهن ) کوچکترين تفاوتي از نظر جزئيات طرح و حتي شايد پيام با هم ندارند.نقوش بزهاي کوهي حکاکي شده در آريزونا ، کاليفرنيا و کلرادو امريکا آنقدر از نظر طرح ، اندازه و روح موجود در حکاکي ها با نمونه نقوش حکاکي شده درايران (تيمره ) شبيه به هم هستند که کمتر هنرمندي است که مي تواند به راحتي اين نقوش جادويي را ازهم تفکيک کند.

جالب اينکه نماد شناسان هم موفق شده اند ، پيام هاي سمبليک موجود در نقوش هم شکل سنگ نگاره ها را در نقاط مختلف دنيا مورد بررسي وتعمق قرار دهند وبدون اينکه حتي همديگر را ببينند، از نقوش هم شکل در نقاط مختلف دنيا، به تفاسير واحدي رسيده اند! انسان از اين همه قدمت و اين همه بعد مسافت از يکديگر و پيام هاي مشترک، جداً دچار بهت و شگفتي مي شود!

همانطور وجود علايم و نشان هايي که نياز مند داشتن تکنولوژي بسيار دقيق و پيشرفته است، جهت نماها ، گاه شمار ها cup marks صور فلکي Constellation rock art و... حيرت آور را مي توان برشمرد .وجود گودي هاي متوالي و موازي که دقيقاً بيان گر جهات جغرافيايي هستند ، بعضاً با قطب نما برابراي مي کنند. پرفسور جان براور درحال بررسي نمونه هاي متعددي از آنها در تيمره ، اين دانش و تکنولوژي دقيق از انسان بدوي حيرت آور است!وجودگودي هاي متوالي يک تا چند رديفه : جهت نما هايي هستند که وقتي کنار آنها قطب نما قرار مي دهيم، پي به دقت و راز و رمزهاي موجود در آنها مي بريم . اندازه آنها ازحداقل يک رديف سه گودي تا حداکثر چهار رديف سه تا چند گودي کوچک که در جهات مختلف : شرق وغرب ، شمال وجنوب در فواصل زياد از يکديگر قراردارند، به تعداد چشم گير حکاکي شده اند. جالب اينکه در فواصل مشخص همديگر را تاييد مي کنند . بيشتر اين گودي هاي کوچک Cup Marks برروي سطوح افقي بوم هاي صاف حکاکي شده اند.

به گمان نگارنده ايجاد آنها در زيستگاه هاي کهن ،نشان از يک علم پيشرفته دارد که براي پي بردن به اسرار نهفته در آنها نياز به مطالعات گسترده اي است. همين نمونه جهت نماها درنقاط ديگر دنياهم کشف شده اند، چه بسا درخيلي جاهاي ديگر دنياهم وجود داشته باشند که بشر موفق به کشف آنها نشده است.


2- وجود نقوش انسان هاي بالدار به تعداد زياد:

الف - انسان بالدارشايد نشان از آرزوي پرواز و نقوش فرشتگان براي استمداد باشد.

اگر ما بپذيريم که انگيزه حکاکان از ايجاد نقوش انسان هاي بالداراز يک تقدس خاص پيروي کرده اند، اين آثار درمکان هاي مقدس حک مي شدند، همچون hand prints پنجه هاي دست که نمادي از يک کارکرد آييني است و اغلب در محيط هاي مقدس ايجاد شده اند. در صورتي که انسان هاي بالدار اغلب در قلل کوه ها و ارتفاعات حک شده اند ، بنظر نگارنده درايران نقوش انسان هاي بالدارکارکردي تقديس گونه نداشته و از رمز و راز ديگري پيروي مي کنند.ب – انسان بالدارنشان از انسان هايي است که از کرات و سيارات ديگربه زمين آمده اند.

نقوش انسان هاي بالدار در نقاط مختلف طي دوره اي يکسان به وجود نيامده اند، بلکه طي دوره هاي مختلف ايجاد شده اند. حتي بعضي از آنها با اينکه در قاره هاي مختلف واقع اند داراي شباهت هاي نزديک به يک ديگرند. اين نشان از آن دارد که در ادوار کهن مختلف نقش آفريني ها مداومت داشته شايد حداقل تا هزارسال پيش و بعد از آن دوره ما شاهد ايجاد نقش هاي جديد از انسان هاي بالدارنيستيم. درصورتي که اگرنقوش مقدس بودند و يا آرزوي پرواز را مي رساندند ، مي بايست بشکلي تا دوران معاصر نيزادامه پيدا مي کردند اما چنين چيزي اتفاق نيفتاده است. درصورتي که بعضي نقوش مقدس هنوز هم در خيلي جاها در ايران کارکرد خود را حفظ کرده اند.نقوش انسان هاي بالدار نيز از سندهاي خوبي هستند که شايد انسان هايي از کرات ديگرباتمدن هاي موازي و پيشرفته تر براين کره خاکي فرود آمده اند و اين آثار را از خود به جا گذاشته اند تا امضا وتاييدي بر حضورخود براين کره خاکي بوده باشد.

شايد در آينده آثار ديگري از آنها در غارها وحتي دفينه ها کشف شود و ذهنيت و فرضيه اي مبتني برچنين رخدادي در گذشته هاي بسيارکهن اين کره خاکي مسجل و قطعي شود.

(اين نقوش چه اثر انسان هاي فرا زميني باشند چه اثر انسان هاي زميني ، وجود شباهت هاي انکار ناپذير درآنها، آنهم در دوقاره جدا از هم ، که انسان هاي حکاک شايد از وجود يک ديگر هم خبر نداشته اند ، اين خود سئوال ديگري است که يافتن پاسخ آن ، سهل تر از موضوع نخست نخواهد بود!)

البته اين علايم و نشانه ها و نظريات مترتب برآنها مختص به سنگ نگاره هاي تيمره نيست بلکه در مورد سنگ نگاره هاي ملل ديگر و توسط ديگر محققين مطرح شده است.براي مثال:

در نگاره هاي باستاني امريکا مربوط به دوران کهن ،پيش از کشف اين قاره و به ويژه در آثار باز مانده در کشور پرو، همچنين در نقاشي هاي باستاني موجود در فرانسه، آفريقاي شمالي، ايتاليا و استراليا تصاويري از انسان وارگاني به چشم مي خورد که سرهايشان در کلاه خودهايي مانند فضانوردان قرار دارد.هنر سنگي مردم نازکا در شمال شرقي آمريکاي جنوبي حتي از اين هم فراتر رفته و در ميان آثار به جا مانده از اين تمدن کهن مردي با لباس کامل فضايي نشان داده شده است."برداشتي مشابه از سنگ نگاره هاي 12 هزار ساله پرو همچون سنگ نگاره هاي تيمره "

درفرهنگ عاميانه در سراسر جهان شرح و تفصيل درباره خداياني که از آسمان به زمين فرود آمده و مهارت هاي لازم براي بقاي بشر را به وي آموخته اند، فراوان است. در اين باب همبستگي هاي زيادي ميان داستانهاي کهن عامه ملل گوناگون با مدارک جديد به چشم مي خورد که گاه شگفت انگيز به نظر مي رسد.
با استناد به اين گونه شواهد، نظريه پردازاني نظير ((اريک فون دانکين)) پژوهشگر و نوسينده سوئيسي که نخستين کتاب او به نام ((ارابه هاي خدايان)) در سال 1968 به چاپ رسيد توجه فراواني را به خود جلب کرد. از مدت ها پيش بر اين ادعا بوده اند که در فاصله سالهاي 40 هزار تا 500 پيش از ميلاد ، زمين به کرات مورد بازديد مسافراني از فضاي ميان اختري قرار گرفته است. به اعتقاد فون دانکين آنان بودند که کار نظارت بر بناي اهرام مصر در جيزه را انجام دادند و رويدادهاي بي توضيح متعددي که جزو اسرار باستاني محسوب مي شوند ، دست داشته اند. (در مورد نحوه ي ساخت اهرام مصر چند فرضيه مبتني بر دخالت فرا زمينيان همچنان مطرح است اما نظريات علمي تري مبتني بر شواهد مهندسي نيز ارائه شده اند. "جديدترين نظريه در اين زمينه در شماره آذر ماه امسال دانشمند منتشر شده بود- مجله دانشمند. شماره 532 ، بهمن ماه 86 " )

دانکين از سال 1968 به بعد مشغول شرح و بسط اين نظريه بوده است و وقايع شگفت انگيزي نظير پيدايش حلقه هاي مزارع را که امروز نيز شاهد وقوع آن هستيم،‌به برون زمينيان و رفت وآمد سفاين آنها نسبت مي دهد.
همانطور که نياکان ما در اعصارکهن بدون اينکه هم ديگر را ببيند ، همچون هم فکر کرده اند و بديل انديشه هاي خود بر سنگ هاي سخت هنرآفريني کرده اند، امروزهم ما بدون اينکه از يافته و برداشت هاي مترتب از يافته هاي انسان هاي ساکن در قاره هاي ديگر مطلع باشيم، بريافته هايي همگون دست يافته ايم.که باز هم شگفت انگيز و مسحورکننده است. شايد در آينده اي نزديک علايم و نشان هايي در سنگ نگاره هاي ديگر نقاط کره زمين کشف شود که تکميل کننده حلقه هاي مفقوده امروزما باشند و بدين طريق رازي از اسرار نهفته گذشته اين کره خاکي آشکار شود. قطعاً اين رخداد دور از انتظار نخواهد بود.
با سلام دو ستان عزيز امروز تصويري از يک جسم ما قبل تاريخ براي شما آورده ام که مدلي از هواپيما هاي امروزي است .

اين وسيله هم اکنون در موزه ايالتيت (موزه طلا در بوگوتا واقع در کلمبيا) نگهداري مي گردد .

انجمن هوائي نيويورک آمريکا اين شي را در تونل باد کاملا آيرو ديناميک تشخيص داده

و مورد آزمايش قرار داد و ارزش هوائي آن را تا ئيد کرده است.

اين مدلها از لحاظ آيرو ديناميکي منطبق با جتهاي امروزي هستند و متعلق به چندين هزار سال قبل از ميلاد مسيح شناسائي شده اند .

وحال سوال اين است چه کس يا کساني وبا چه منظوري اين وسايل را ابداع ويا کپي کرده اند ؟؟؟
 

 

 

براي ورود به محيط بازي آنلاین فضایی اينجا كليك كنيد

 

 

 

 

 

 

 

 

     
راهنمای بازی آنلاین
شروع بازي آنلاين
 دفاع از سياره
  مديريت چند سياره
  ساخت قمر ماه
مدیریت قمرها
 ساخت سیاره مستعمره
  نابود کردن اقمار
  افزایش سرعت بازی
  دزدان فضایی و دریایی
  همکاری گروهی
  حمله زمانی
سوالات متداول
در جستجوی هیولا
استفاده از رادار 
  کلید طلایی
  ارتش متحد فضایی
  ساختن طلا
  عدم هک اکانت امپراطوری
مولتی اکانت و خروج موقت
تغییر نام کاربری در اکانت
تغییر نام سیارات و اقمار
پیام عدم ساخت و ساز
  استخدام فرماندهان فضا
استفاده از دروازه جهش
حرف های بازیکنان
دفاع متحد و گروهی
  قوانین
 
 

Copyright (C) 2012-2013 lordha.COM All rights reserved
کلیه حقوق سایت لردها متعلق به تیم {لردها} می باشد . طبق قوانین کپی رایت هرگونه نسخه برداری و کپی از محتواي سایت ممنوع می باشد